Opusťte Francii, vyzval ŽIdy izraelský ministr obrany Avigdor Lieberman

JERUZALÉM | Protiizraelské tažení Západu má další ovoce: Izraelský ministr obrany Avigdor Lieberman vyzval Židy, aby opustili Francii. Informoval o tom ruský portál tvzvezda.ru.

Avigdor Lieberman

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu navíc nepřijal ukrajinského premiéra, důvodem byla kyjevská podpora rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Tato rezoluce kritizovala Izrael za výstavbu židovských osad na území Západního břehu. Rezoluce byla přijata díky pomstě Obamy, jelikož prvně Spojené státy nevyužily právo veta. Donald Trump ihned přislíbil, že se vše změní po tom, co usedne do Bílého domu.

Výzva Avigdora Liebermann souvisí s mezinárodní konferencí o míru na Blízkém východě, kterou iniciuje Francie. Konference se má začít 17.1.2017, svou účast potvrdilo 70 různých zemí a mezinárodních organizací, informují HlavnéSprávy.sk.

Izrael už prohlásil, že se této konference nezúčastní a aktivní vůči této konferenci protestuje. Ministr obrany Izraele prohlásil, že reálným cílem konference je vytvoření ohrožení bezpečnosti Izraele a vyjádřil svůj názor, že odchod Židů z Francie je jedinou možnou reakcí na poslední dění.


Reklama: