Člen rodiny, která za Saúdskou Arábii dohlíží na lidská práva v OSN, byl popraven

RIJÁD | Ministerstvo vnitra Saúdské Arábie oznámilo v říjnu 2016, že v hlavním městě Rijádu byl popraven princ Turki ben Saud al-Kabir, který byl uznán vinným za vraždu svého přítele, informují HlavnéSprávy.sk.


Kdy se takto zhoupne turecký prašivý pes Erdogan?

Odsouzen k smrti byl již v r.2014 v plném souhlasu se zákonem poté, když mu rodina zemřelého odmítla odpustit výměnou za omluvu a finanční kompenzaci.

Rozsudek prošel všemi soudními instancemi a byl potvrzen králem. Ministerstvo nazvalo provedení smrtelného rozsudku prince Turkiho dokladem připravenosti úřadů státu chránit pořádek a spokojenost v království a provádět soudnictví bez ohledu na osoby.

Princ Turki, který během sporu zabil jistého Adela al-Muhajmida a zranil ještě dalšího člověka, je prvním členem královské rodiny od roku 1975, popraveným po soudním rozsudku.

Okolnosti popravy prince Turkiho nejsou natolik známé. V tomto případě poprava nebyla veřejná, dokonce se ani neví, kdy a jak byla provedena. Je proto zcela nepochopitelné, proč přivandrovalí Arabové do Evropy nejsou trestání tak jak doma.


Reklama: