Prezident D. J. Trump se vysmál CNN a NBC za informování o sankcích proti Rusku

NEW YORK | Zvolený prezident Spojených států, který 20. ledna nastoupí do Bílého domu, Donald John Trump se vysmál předním televizním stanicím za informování o situaci kolem sankcí Spojených sátů a vyhoštění ruských diplomatů, a také absence odvetných opatření ze strany Moskvy.

DJT se vysmívá svým kritikům
„Rusové vyhrávají nad CNN a NBC jako nad hlupáky — je směšné vidět, že nemají ani sebemenší představu!“, napsal zvolený prezident na svém Twitteru Trump o tom, že zmíněné televize nevědí, co se vlastně ve světě děje. Tím je nepřímo obvinil ze šíření propagandy B. H. Obamy. Podle mínění D. J. Trumpa situaci nejlépe a správě chápe televize FoxNews.

Moderátoři televize CNN v průběhu celého pátku označovali reakci Moskvy, tedy její rozhodnutí diplomaty nevyhošťovat, za podivnou a hádali, jestli nevyužívá ruské vedení budoucího prezidenta Trumpa, informuje o komickém dění ve Spojených státech světová zpravodajská agentura Sputnik.

Dříve v pátek Donald Trump podotkl: „Ruský prezident Vladimir Putin udělal výborný tah, kdy odložil vyhoštění amerických diplomatů.“ Tím jasně naznačil, že je si vědom povinnosti tento diplomatický incident spáchaný vřeštícím opičákem z Bílého domu vyřešit civilizovaně se svým protějškem z Ruska až on dám usedne do Bílého domu.


Reklama: