Putin má volnou ruku, co se týče nasazení vojsk na území Ukrajiny. Kličko volá po ukrajinské mobilizaci

MOSKVA – KYJEV | Dochází k vyhrocení vztahů mezi Ruskou federací a Ukrajinou, kdy Rusko vyčítá Ukrajině, že nechce vyslyšet obyvatelé ruské národnosti na Ukrajině a ruskojazyčné Ukrajince. Krymský premiér dokonce požádal přímo Rusko o vojenskou pomoc, jelikož se Krym necítí bezpečně v rámci autonomie garantované Ukrajinou a novou vládu na Ukrajině nepovažuje za legitimní, kdy pro ně je stále prezidentem Janukovyč.

Vladimír V. Putin

Vladimír V. Putin

Na základě dění posledních dní požádal prezident Ruské federace Vladimír Putin Radu federace, což je obdoba našeho Senátu o možnost použití ruských vojenských sil na území sousední Ukrajiny, aby mohla být situace z ruského pohledu stabilizována.

Rada federace Ruské federace dala včera kladnou odpověď prezidentovi Vladimiru Putinovi jeho žádosti o povolení použití ozbrojených sil  na území Ukrajiny až do normalizace společensko-politické situace v této zemi, informoval zpravodajský server rozhlasové stanice Hlas Ruska.

Kličko volá po mobilizaci

Vitalij Kličko vyzval ukrajinský parlament k mobilizaci armády poté, co Rada federace Ruska schválila rozhodnutí o použití ozbrojených sil na území Ukrajiny. Předák ukrajinské strany UDAR požádal rovněž Bezpečnostní radu OSN o svolání mimořádné porady o vzniklé krizi, informoval také Hlas Ruska.

Reklama: