Podporuje KDU-ČSL terorismus? Lidovecký europoslanec Svoboda velebil Islámský stát

PRAHA | Na lidoveckého europoslance Pavla Svobodu se prostřednictvím Facebooku obrátil katolický kněz Evermond Jan Sládek, informují ParlamentniListy.cz. Kněz se ptal: Je horší Islámský stát nebo Bašár Asad? Ortel lidovce je šokující. Kdo mu proboha tak vymyl mozek, nebo se jako lidská bestie už narodil?

Pavel Svoboda – Lidovecký bezmozek | reprodukovaná fotografie: facebook.com

„Pane poslanče a doktore Svobodo, dle Vašich příspěvků zde, ale i v Katolickém týdeníku je Bašár Asad diktátor, který páchá na svém lidu genocidu. Z logiky této Vaší ‚diktátorské‘ věci by tedy vyplývalo, že se pan prezident Sýrie vydal na takovou malou vánočně genocidní výpravu, při které ráčil vymydliti ze syrské mapy největší syrské mariánské poutní místo,“ napsal Sládek a pokračoval: „Můžete mi tedy, coby velké politiky neznalému venkovskému faráři, vysvětlit, jak to, že ač místo výskytu syrských křesťanů navštívil, o potocích krve prýštících ze syrského křesťanstva není nikde ani zmínka, zatímco když se ouřadování ujímala ona Vaše slavná syrská opozice té krve bylo dosti?“ ptá se Sládek.


Svobodovi přeje, „aby mohl prožít tu pravou vánoční radost“. „Například takovou, jakou prožívají v těchto dnech aleppští křesťané, kteří mohli, i když ve značně umírněnou opozicí poničených chrámech, konečně v klidu po pěti těžkých letech slavit vánoční mše svaté,“ podotýká Sládek, který ke svému příspěvku přidal fotografii katedrály sv. Eliáše v Aleppu, na níž je patrná díra ve stropě. „Tu díru do katedrály sv. Eliáše v Aleppu neudělal Asad ani Rus, ale, jak cynicky dodávají sami Syřané, ‚velmi umírnění rebelové‘. To jen tak pro informaci, abyste věděl, komu to vlastně držíte klandr (nebo ‚musíte držet‘?),“ dodává Sládek závěrem.

Europoslanec Svoboda Sládkovi odpověděl, že i on řeší dilema, zda budeme Asada posuzovat z hlediska dopadu na křesťany, anebo na civilisty obecně.

„Pokud by šlo jen o křesťany, tak těm se relativně dařilo dobře. Jsou-li našimi bližními i nekřesťané, pak je to jednoznačné: Asad provádí genocidu na vlastním obyvatelstvu. Např. před pár týdny městem procházely jeho milice s adresami odpůrců a vyvražďovaly jejich ženy a děti,“ napsal Svoboda s tím, že „ISIS je proti Asadovi banda amatérů, kteří sice svoji brutalitu medializují, ale co do počtu obětí jsou ŘÁDOVĚ za Asadem – odhad jeho genocidy je někde okolo 250 000 obětí,“ uvedl Svoboda jasnou lež a propagandu šířenou Američany, kdy takto se zapojil do válečných zločinů, které v rámci útoční války spáchaly Spojené státy v Sýrii a měl by být potrestán válečným tribunálem a odsouzen k trestu nejvyššímu.

Jedinou genocidu, která je nyní na světě páchána je genocida páchána Spojenými státy. Europoslanec je jen lidská špína a odpad, který podporuje islámský terorismus.