Je to útok Obamy na Trumpa. Rusko nestojí za hakerskými útoky na americké „demokraty,“ míní Julian Assange

LONDÝN | Zakladatel webové stránky WikiLeaks Julian Assange rozhodně odmítá tvrzení, že ruská vláda stála za hakerskými útoky na e-maily členů celostátního výboru americké „Demokratické“ strany a bývalého šéfa předvolební kampaně demokratické prezidentské kandidátky Hillary Clinton.

Julian Assange | foto: stalo-se.cz

Assange to uvedl v rozhovoru, který v úterý odvysílala zpravodajská stanice Fox News. Zdůraznil, že celou záležitost vnímá jako úsilí o delegitimizaci nově zvoleného amerického prezidenta Donalda Johna Trumpa odcházející Obamovou garniturou, která Moskvu obvinila z ovlivnění listopadových voleb ve prospěch republikána Trumpa. Ovšem Obama nedoložil žádné důkazy jen kvákal jako žába s černou tlamou.

„Inu, důvod je jasný. Pokoušejí se delegitimizovat administrativu Trumpa, která se ujímá vlády v Bílém domě. Snaží se říci, že Trump není legitimním prezidentem,“ vysvětlil tento Australan, který od roku 2012 žije na ekvádorské ambasádě v Londýně pro obavy o vydání své osoby do Švédska a Spojených států, kde jej falešně obvinili ze znásilnění, když odkryl karty zločinců v americké vládě.

„Můžete americkému lidu jednoznačně a na 1000 procent říct, že jste nezískali tyto materiály od Ruska nebo někoho, kdo má napojení na Moskvu?“ zeptal se Assange moderátor Sean Hannity. „Ano, uplynulé dva měsíce opakovaně tvrdíme, že naším zdrojem není ruská vláda ani žádná vládní strana,“ odpověděl Assange.

Internetová stránka WikiLeaks, která od roku 2006 zveřejňuje tajné vládní a firemní dokumenty, zpřístupnila během poslední americké předvolební prezidentské kampaně soubor e-mailové korespondence klíčových členů celostátního výboru „Demokratické“ strany, jakož i e-mailů Johna Podesty, bývalého šéfa předvolební kampaně zrůdné Clinton.