Vrah ruského velvyslance o něm shromažďoval informace od podzimu

ANKARA | Mevlüt Merta Altintaş, vrah velvyslance Ruské federace (RF) v Turecku Andreje Gennadijevič Karlova, shromažďoval od října informace o ruském diplomatovi, uvádí agentura Anadolu s odkazem na bezpečnostní orgány, které cituje světová zpravodajská agentura Sputnik.

Mevlüt Merta Altintaş
Podle údajů agentury Anadolu se v průběhu vyšetřování vraždy Karlova ukázalo, že informace o činnosti ruského velvyslance byly shromažďovány prostřednictvím počítače bývalého spolubydlícího vraha, advokáta Serkana O., už v říjnu 2016.

Specialisté, kteří prostudovali údaje advokátova počítače, zjistili, že v říjnu uživatel opakovaně zadával v internetových vyhledávačích údaje o Karlovovi a byly prohlíženy videonahrávky s účastí ruského diplomata.

Vyšetřovatelé se snaží zjistit, s kým konkrétně se v té době setkával Altyntash. Koordinace vyšetřování ve věci Karlova probíhá pod vedením náměstka generálního prokurátora Ankary Necipa Jema Ishchimena. V rámci vyšetřování atentátu na ruského velvyslance bylo zadrženo devět osob.


Chcete naše noviny finančně podpořit?Zašlete libovolnou částku na účet číslo: 2901046670/2010. Pod variabilním symbolem 0011. Děkujeme Vám za přízeň.

Zveřejnil(a) Vlastenecké Noviny dne 7. prosinec 2017

Čtete dále VlasteneckeNoviny.cz | Další články k tématu:

loading...

Komentáře:

Reklama: polados-prepravujeme-vas-byznys