Prostředníček Spojeným státům: Rodrigo Duterte připustil společné rusko-filipínské vojenské cvičení

MANILA | Filipínský prezident Rodrigo Duterte je nakloněn provádění společných vojenských cvičení s Ruskem s cílem upevnění námořní spolupráce, uvádí agentura Bloomberg s odkazem na mluvčího prezidenta Ernesta Abellu.

Rodrigo Duterte | foto: Sputnik
Před časem se v zahraničních médiích objevila informace, že Ruská federace a Filipíny mohou provést společné cvičení, informuje Sputnik.


Kromě toho agentura Reuters s odkazem na velvyslance Ruské federace v Manile Igora Chovajeva uvedla, že Rusko je ochotno dodat na Filipíny moderní zbraně, včetně letadel a ponorek.

Jedná se o brutálně vztyčení prostředníček prezidenta Filipín, který prvně nazval Baracka Obamu zkurvysynem, pak ukončil pobyt okupačních vojsk SS na Filipínách tím, že jim neprodlouží možnost využívání základen a vloni prohlásil, že uskutečněné americko-filipínské námořní cvičená bylo poslední v dějinách.

Filipíny získaly nezávislost na Spojených státech až po druhé světové válce, kdy byly americkou kolonií, ze které císařské japonské vojsko vyhnalo Američany v rámci války v Tichomoří.


loading...

Komentáře:

Reklama:
Pivní bedekr