D. J. Trump: Zastavte ten hon na Rusko. Podívejte se, co provádí Čína

NEW YORK | Ačkoli je budoucí prezident Spojených států (SS) Donald John Trump k některým médiím značně kritický, rozhodl se učinit výjimku a ještě před naplánovanou schůzkou s představiteli tajných služeb poskytl rozhovor deníku New York Times, informují ParlamentniListy.cz.

Donald John Trump | reprofoto: FoxNews
V rozhovoru pro americký deník označil hon na ruské hackery za „hon na čarodějnice“. „Tady se pořád mluví o Rusku, ale když něco takového provede Čína, je ticho po pěšině,“ rozčiloval se Donald John Trump.

Za pár dní se Donald Trump oficiálně stane 45. prezidentem SS a ze své pozice bude spolupracovat i s tajnými službami. „Otázkou je, jak ta spolupráce bude vypadat, jestliže dává budoucí šéf Bílého domu již dnes najevo, že tajným službám nevěří. Bezpečnostní složky bez obalu hovoří o tom, že za hackerskými útoky na Spojené státy z poslední doby stáli ruští hackeři, ale Trump toto tvrzení veřejně zpochybňuje. Nejinak tomu bylo i v rozhovoru, který uveřejnil server deníku New York Times,“ píšou ParlamentniListy.cz

Trump ovšem na svém Twitteru uveřejnil mikro text: „Média lžou, aby to vypadalo, že jsem proti tajným službám. Ve skutečnosti jsem jejich velký fanoušek!“

Kritika Rusů je v médiích žádoucí, ale Čína je hájená?

Ilustrační snímek

„Čína relativně nedávno hacknula 20 milionů jmen z vládních databází. Jak to, že o tom nikdo nehovořil? Je to jen politický hon na čarodějnice,“ poznamenal Trump s odkazem na „ruskou kauzu“ a na případ, v němž čínská strana pronikla na servery Úřadu personálního managmementu (OPM) v závěru ruku 2014 a na počátku roku 2015. OPM je nezávislá agentura, která pro vládu Spojených států spravuje sektor civilních státních zaměstnanců.

Trump poskytl deníku rozhovor po telefonu jen pár hodin předtím, než se sešel s představiteli tajných služeb, aby spolu probrali vměšování ruských hackerů do amerických záležitostí. Po jednání uvedl, že se nepodařilo prokázat, že by volby ruské síly jakkoliv ovlivnily. Podle mínění odborníků se jedná jen o hysterii, jak poškodit Trumpa a jedná se spíše o vnitro-americký problém, než mezinárodní.


loading...

Komentáře:

Reklama:
Pivní bedekr