Američané v iráckém Mosulu zabíjení cvilisty jako na běžícím páse

MOSUL | Obyvatelé Iráckého města Mosul to nemají jednoduché. Civilisté jsou zabíjeni všemi bojujícími stranami včetně islámského státu, šíitskými milicemi z Íránu, iráckou armádou, ale především a masově americkými vzdušnými silami. Mainstreamová média však o tom neinformují. Americké bombardování jim nevadí, v případě Ruského bombardování Aleppa to však bylo jinak. Informuje redaktor slovenského konzervativního deníku HlavnéSprávy.sk Samuel Gdovin.

Spojené státy jako globální vrah

Pokrytectví mainstreamových médií lze pěkně vidět na příkladu dvou míst, píše Gdovin. Dnes již osvobozené syrské město Aleppo bylo v podobné situaci jako je v současnosti irácký Mosul. Islámští radikálové si v nich uzurpovali moc a legitimní vlády Sýrie a Iráku musely na danou situaci reagovat, proto tam vyslaly svá vojska a na pomoc si zavolali i zahraniční spojence.


„V případě Sýrie se jednalo hlavně o Rusko a v případě Iráku Spojené státy,“ píše slovenský redaktor a v tom je právě ta potíž. Vraždy americké se musí tajit a pokud se stane něco podobného Rusům, tak musí být celý svět v pozoru. Tak funguje americká dezinformace, lži a propaganda.

Dvě podobné situace, ale zcela odlišná interpretace mainstreamových médií. Zatímco v Aleppu viděli jako agresory jedině Rusy a Syrskou armádu Bašára Asada, v Mosulu jsou agresoři výhradně jen islamisté. Takže IS v Sýrii je hodný a v Iráku je zlý? Každá propaganda je úchylná a trapná, ale ta americká je přímo imbecilní.

Turecký deník Daily Sabah si však na rozdíl od západních propagandistických médií všímá zločinů všech zúčastněných stran v iráckém Mosulu. Kromě teroristické organizace Islámský stát civilistů vraždí také šíitské milice, americké letectvo, vládní vojska a prostě všichni zúčastnění, jako i IS. Je to prostě válka, které se vede v obydleném městě.

„Je nesporným faktem, že Irácký Mosul je třeba osvobodit od islámských radikálů a samozřejmě jako v každé válce i při útocích irácké armády a vzdušných sil Spojených států budou vždy nějaké civilní oběti. Zarážející je však fakt, že mainstreamová média používají dvojí metr a to co je dovoleno SS je Rusku vyčítáno,“ uzavírá slovenský novinář.


Reklama: