Brutální totalita: Stát chystá ještě větší cenzuru než jsou teroristi hybridního Chovance. Stát chce vypínat weby bez soudního příkazu

PRAHA | Poslanecká sněmovna schvaluje zákon, který by dal vojenskému zpravodajství obrovskou moc – bez soudního příkazu monitorovat jakoukoli aktivitu na internetu, informuje vedení Strany svobodných občanů (Svododní) o novele zákona, která dovolí fízlům upravovat obsah webů, mazat je, nebo dokonce se zmocnit serveru a tam šířit lži.

Ilustrační snímek | foto: ventureburn.com
Jde o další krok, který zvyšuje dohled nad občany a firmami a zvyšuje nepřiměřeně moc státu, míní Republikové předsednictvo Svobodných.

K problematice se vyjádřil i místopředseda strany Radim Smetka:“Svobodní jsou zastánci internetu jako soukromého a svobodného komunikačního média, které by mělo být v moci vlastníků jednotlivých počítačů v síti.“

Přichází rozvědka

Radim Smetka | foto: svobodni.cz

Smetka dále dodal, že Svobodní proto odmítají snahy o sledování či cenzuru internetu a nesouhlasí s novelou zákona o vojenském zpravodajství.

„Vyzýváme zákonodárce, aby hlasovali proti této novele, a podporujeme iniciativu odborníků z platformy DBAS nazvanou Přichází rozvědka, která před novelou zákona o vojenském zpravodajství varuje,“ uzavřel místopředseda Svobodných Radim Smetka.


Reklama: