Izrael vede desítky let trvající zápas s islámským terorem na obranu své holé existence

Nákladní automobil najel do chodců v centru Jeruzaléma. Při útoku zemřeli nejméně tři lidé, dalších 15 je zraněných. Podle policie se jednalo o teroristický útok. Útočníka policie zastřelila.

Radim Fiala | foto: facebook Radima Fialy
Není pochyb, že jde o islámský terorismus, se kterým má stát Izrael dlouholeté zkušenosti. Je nutné připomenout zásadní skutečnost, že Palestinci a většina dalších islámských zemí nikdy nepřiznali právo na existenci státu Izrael.


Izrael vede desítky let trvající zápas na obranu holé existence. V rámci tohoto boje mnohdy používá prostředky, které jsou krajní a které někdy nenacházely pochopení především v Evropě.

Zkušenosti s islámskými migranty, které v poslední době v Evropě máme a naše zkušenosti s radikálním islámem nás musí vézt k přehodnocení pohledu na snahu Izraele zajistit bezpečnost pro svoje občany.

Islamizace, ve formě se kterou jsme dnes stále více a více setkáváme, se projevuje jako netolerantní a agresivní politika, která produkuje terorismus a násilí. Bez ohledu na dřívější sympatie nebo nesympatie ke státu Izrael musíme dnes konstatovat, že je třeba se učit z jejích zkušeností a tvrdě chránit bezpečí vlastních obyvatel.

Rád bych vyjádřil upřímnou soustrast všem blízkým obětí islámského teroru, včetně dnešních obětí v Bagdádu.


loading...

Komentáře:

Reklama:
Pivní bedekr