Doktor Cvach české zahraniční politiky Zaorálek jednal se svým japonským protějškem

PRAHA | Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek přijal 8. ledna 2017 v Černínském paláci ministra zahraničních věcí Japonska Fumia Kishidu, informuje Ministerstvo zahraničních věcí České republiky.

Fumia Kishidu a Luboš ZaOrálek | foto: MZV
„Návštěva, která se uskutečnila v roce 60. výročí obnovení diplomatických vztahů mezi oběma zeměmi, byla příležitostí k posílení bilaterálních politických a ekonomických vztahů a k diskuzi o aktuálních regionálních a globálních otázkách,“ stojí ve zprávě tiskového odboru MZV.


Ministři nejprve hovořili o dobrém vývoji ve vzájemných vztazích. Od poslední návštěvy šéfky japonské diplomacie uplynulo více než 15 let, proto ministr Zaorálek s potěšením uvítal Fumia Kishidu v Praze. Zároveň doufá, že se podaří v polovině tohoto roku zrealizovat plánovanou cestu premiéra Bohuslava Sobotky do Japonska, která bude dalším posílením vysoké úrovně vztahů mezi oběma zeměmi.

Šéf české diplomacie upozornil na 60. výročí od obnovení diplomatických vztahů, u jehož příležitosti se ČR rozhodla vyhlásit rok 2017 ‚Rokem české kultury v Japonsku‘, který nabídne Japoncům mnoho výstav, projekcí a prezentací. “Česká kultura je v Japonsku velmi populární, stejně jako japonská kultura v Česku. Součástí naší prezentace v Japonsku bude vystavení Slovanské epopeje Alfonse Muchy,” nastínil plány v této oblasti Lubomír Zaorálek.

Příležitosti v oblasti vzájemného obchodu a investic byly dalším zásadním tématem jednání partnerů. “Japonsko je druhým největším investorem v ČR a druhým největším obchodním partnerem pro ČR v Asii a považujeme za stabilního a spolehlivého partnera. V ČR je dnes přítomno 240 japonských firem, které vytvářejí 47 000 pracovních míst,” zhodnotil pozitivní ekonomický vývoj Lubomír Zaorálek.


loading...
loading...
Reklama:
loading...