Mezi socialistou Macronem a Republikánem Fillonem není žádný rozdíl. Jsou ze stejného falešného a odporného těsta

PAŘÍŽ | Předsedkyně francouzské Národní fronta a kandidátka na funkci prezidenta Marine Le Pen řekla, že není rozdíl mezi levicovými a pravicovými oponenty v prezidentských volbách, informuje Sputnik.

Marine Le Pen | foto: abc.es
Bývalý premiér François Fillon a bývalý ministr ekonomiky Emmanul Macron mají stejné názory na hlavní otázky, domnívá se Marine Le Pen. „Fillon má být pravicový a Macron levicový, ale ve všech důležitých otázkách se shodují,“ řekla Le Pen v interview Parisien dimanche, neupřesňujíc podrobnosti styčných bodů svých politických oponentů.

Kandidát na funkci francouzského prezidenta za pravocentristy Fillon, podle posledního průzkumu společenského mínění výzkumného institutu Elabe, zvítězí v prvním kole voleb při obdržení 28% hlasů. Ale do souboje Fillona a Le Pen může zasáhnout nezávislý kandidát Macron, který v prvním kole získá od 16% do 24% hlasů voličů v závislosti na kandidátovi, kterého navrhne Socialistická strana, uvádí Elabe.

Favoritem primárek socialistů je Manuel Valls, který opustil funkci premiéra ve vládě Francoise Hollande, aby se mohl účastnit voleb. Podle údajů průzkumu Harris Interactive může bývalý premiér vyhrát primárky levicových, jejichž první kolo se koná 22.ledna, se 43% hlasů, uvádí agentura Reuters.


loading...

Komentáře:

Reklama:
Pivní bedekr