Viktor Orbán se 20. ledna nezúčastní inaugurace D. J. Trumpa

BUDAPEŠŤ | Předseda maďarské vlády Viktor Orbán se 20. ledna nezúčastní washingtonské inaugurace nového amerického prezidenta Spojených států Donalda Trumpa, uvedla to dnes maďarská komerční televize ATV s odvoláním na vlivné zdroje maďarské vlády.

Donald Trump a Viktor Obán | foto: 44.hu

Podle televize v maďarských médiích se už týdny spekuluje o tom, zda Orbán pojede do Washingtonu, či nikoliv, když byl prvním politikem v rámci EU, kterému Donald John Trump telefonoval, jelikož byl jediným premiérem zemí EU, který podpořil jeho kandidaturu. Jediným prezidentem EU, který také podpořil Trumpa byl Miloš Zeman, ten se také nezúčastní uvedení Trumap do úřadu.

Šéf tiskového odboru předsedy vlády Bertalan Havasi před týdnem na otázku ATV uvedl pouze tolik, že o všech oficiálních programech premiéra poskytnou včas informace. Vládní zdroje pro televizi uvedly, že Orbán nedostal pozvánku na slavnostní uvedení nového prezidenta Spojených států do úřadu, které se koná již tradičně 20. ledna.


loading...

Komentáře:

Vaše osobní údaje budou použity k vyřízení publikování Vašeho komentáře, ke zvýšení spokojenosti po celou dobu procházení tohoto webu,
a k dalším účelům popsaných na stránce ochraně osobních údajů.
Reklama:
loading...
Pivní bedekr