Výsledky z Francie: Marine Le Pen je v čele pelotonu uchazečů o prezidentský úřad

PAŘÍŽ | Po aktuálním průzkumu veřejného mínění má francouzská levice zase o krok blíž ke své nejhorší noční můře, píše sarkasticky web ParlamentniListy.cz. Důvodem je, že předsedkyně Národní fronty Marine Le Pen se pevně dostala do čela pelotonu uchazečů o prezidentský úřad.

Marine Le Pen a François Fillon – ani jeden netrpí deviantní úchylkou zvanou rusofobie | reprofoto: rtl.frEvropské politické elity, mainstreamová média a levice jako taková se děsí možnosti, že by mohla v Elysejském paláci vystřídat Françoise Hollanda právě Le Pen. „Nejenom pro své vyhraněné názory na ideologii multikulturalismu a migraci, ale zejména pro své plány prosadit referendum o budoucnosti Francie v Evropské unii. Pokud by k takovému scénáři došlo a voliči hlasovali pro „frexit“, znamenalo by to podle mnohých expertů faktický konec EU,“ připomíná zmíněný server.


Karty jsou v prezidentské kampani rozdané aktuálně tak, že by z prvního kola měli postoupit konzervativec a obdivovatel někdejší britské ministerské předsedkyně Margaret Thatcherové François Fillon a právě zmiňovaná Marine Le Pen. Co se Fillona týče, tak ten je osobním přítelem Vladimira Vladimroviče Putina a dokonce si i tykají, což je také rána pro EU, jelikož do druhého kola se dostanou dva kandidáti, kteří netrpí duševní nemocí zvanou rusofobie.

Výsledky průzkumu jsou zatím takové: Doposud se vždy umísťovala Le Penová až na druhém místě. Jak ovšem vyplývá z výsledků průzkumu Paris Match, iTélé a Sud-Radio, aktuálně by svého rivala předstihla. Deník Paris Match včera zveřejnil pořadí kandidátů a Le Penová v něm se 26 % figuruje poprvé na špici. Fillon je se 24 % na druhém místě a pomyslnou bronzovou medaili by nyní získal bývalý ministr hospodářství a kandidát socialistů Emmauel Macron se 17,5 %.


loading...
Reklama:
loading...