Opozice zuří a kadí atomové hřiby: Daniel Ortega byl po čtvrté zvolen prezidentem Nikaraguy

MANAGUA | Staronový nikaragujský prezident Daniel Ortega složil v úterý slavnostní slib a ujal se již čtvrtého pětiletého funkčního období. Informuje TASR o dění ve středoamerické republice.

Daniel Ortega | reprofoto: youtube.com
Opozice po listopadových volbách, které označila za frašku, vyzvala na vypsání nového hlasování; soud totiž zakázal účast na volbách klíčové opoziční straně, píše TASR na svém webu Teraz.sk. O důvodech zákazu ovšem americká propaganda přes slovenskou agenturu neinformuje. Tedy – opozice nesplnila zákonné požadavky.


Ortega složil slib na Náměstí revoluce v hlavním městě Managua spolu s novou viceprezidentkou – svou manželkou Rosario Murillovou, kterou jmenoval jako kandidátku loni v srpnu. Dříve sloužila jako jeho mluvčí a mediální tvář vlády.

Americká propaganda nemůže tento stav trpět a proto prezidente kontrarevoluce proti Spojným státům, jelikož před tím byla Nikaragua de facto kolonií Američanů, musí pomlouvat kde se jen dá: „Kubou inspirováni Sandinista se zmocnili moci v roce 1979. Ortega byl prezidentem v letech 1985-90, do prezidentského úřadu se vrátil v roce 2007. Vůdcem země však de facto byl i v letech 1979-85 jako hlavní koordinátor junty národní obnovy,“ přežvýkává americkou propagandu TASR.