Snaha Miloše Zemana přijmout EURO je nebezpečná

PRAHA | rezident Miloš Zeman se v poslední době stylizuje do role kritika Evropské unie. Jeho aktivní politika a personální rozhodnutí ale ukazují, že nejde o upřímnou kritiku směřování evropské integrace, informuje na webu ODS její ekonomický expert Jan Skopeček.

Ilustrační snímek
„Jde pouze o mediální úlitbu jeho voličskému elektorátu, který má k fungování EU značné výhrady. Jinak si totiž nelze vysvětlit ohlášené nominace do bankovní rady České národní banky, které zejména v osobě Oldřicha Dědka říkají o prezidentovi jediné, a sice že si přeje rychlé přijetí eura v ČR, že si přeje další prohloubení integračního procesu a další vzdání se suverenity vůči evropským institucím,“ míní ekonomický expert ODS.
kup-zde

Kdy dále Jan Skopeček dodává, že je potřeba nahlas říci, že Miloš Zeman systematicky obměňuje bankovní radu ČNB tak, aby tato mocná měnově-politická instituce byla k přijetí eura nakloněna.

„Považuji tento trend za nebezpečný,“ varuje a míní, že v zájmu České republiky není přijímat společnou evropskou měnu euro. „Eurozóna není zdravý a bezproblémový projekt, do kterého by se Česká republika měla pouštět. Je škoda, že to tak prezident republiky necítí a dělá pravý opak, než by bylo v našem zájmu,“ uzavřel ekonomický expert ODS Jan Skopeřek své varování.


loading...

Komentáře:

Vaše osobní údaje budou použity k vyřízení publikování Vašeho komentáře, ke zvýšení spokojenosti po celou dobu procházení tohoto webu,
a k dalším účelům popsaných na stránce ochraně osobních údajů.
Reklama:
loading...
Pivní bedekr