Vyšetřování vyloučilo verzi teroristického činu na palubě Tu-154

SOČI | Technická expertíza vytažených ze dna Černého moře úlomků letadla Tu-154, který havaroval v Soči, byla ukončena, experti neobjevili stopy po teroristickém činu a vyloučili tuto verzi, nyní se zabývají možnou chybou posádky, píše list Kommersant s odkazem na vlastní zdroj. Informuje světová zpravodajská agentura Sputnik.

Tupolev TU – 154

„Stopy po kriminální explozi na palubě letadla nebo po jeho zásahu střelou nebyly objeveny, proto vyšetřování odůvodněně vyškrtlo vyslovené dříve předpoklady ohledně teroristického činu ze seznamu možných příčin katastrofy, jež si vyžádala životy 92 lidí,“ píše list a dodává, že nebyl objeven žádný faktor, který by aspoň částečně svědčil o teroristickém útoku nebo ostřelování ze země.
kup-zde

Podobné informace zazněly i v případu zříceného letadla nad Sinajskou pouští v Egyptě, aby po více než ročním vyšetřování, byla změněna verze, že se o teroristický čin – exploze bomby na palubě, jednalo. Ruská technika vyšetřování je od americké odlišná: Netvrdí neprokázané, uklidní veřejnost a pokud je viník, tak jej zlikviduje a zveřejní konečnou vyšetřovací zprávu.


loading...

Komentáře:

Reklama:
Pivní bedekr