Tajní BISoni také podlehli deviaci: Liberální demokracii si rozvracet nedáme

PRAHA | V souvislosti s žalobou na Ministerstvo vnitra ČR (MV ČR) kterou se Národní demokracie (ND) brání proti zařazování na seznam extrémistických stran, si nechalo MV ČR vypracovat zprávu o ND od Bezpečnostní informační služby (BIS), informuje místopředseda ND Mgr. František Němec.

Ilustrační snímek
Němec dále píše, že tato zpráva, zdůvodňující proč je ND podle BIS oprávněně řazena mezi extrémistické strany, je svými formulacemi jak vystřižena z doby před listopadem 1989.


Svá tvrzení dokládá citací z dané zprávy: „„…sama skutečnost, že se strana neztotožňuje se stávajícím liberálně demokratickým systémem a naopak se vůči němu velmi často ostře vymezuje. To se odráží jak v programu strany, tak v rétorice jejích členů či v protestním charakteru veřejných akcí, které strana pořádá.“

Kdy o tomto odstavci píše jako o opravdové perle a dále míní, že podle současných politických „elit“ je jediným možným a správným politickým systémem liberální (ne)demokracie a kdo tvrdí nebo hledá něco jiného, je extrémista, kterého je potřeba dát na černou listinu. „Nepřipomíná vám to něco?“ ptá se Němec.

Místopředseda ND to glosuje slovy: „Proč by liberální demokracie měl být nejlepší a jediný možný systém? Proč není možné ho kritizovat? Má platit, že s liberální demokracií na věčné časy? To už tu v obměněné podobě jednou bylo…“