Vítězství Trumpa připravilo tuto lidskou bestii vyslanou samotným peklem o miliardy dolarů

NEW YORK | Americký miliardář a filantrop maďarského původu George Soros neprožívá zrovna nejlepší časy. Jím financovaná Hillary Clintonová neuspěla v prezidentských volbách, v jeho rodném Maďarsku uvažují o faktickém zrušení jeho neziskovek a nyní se ukázalo, že Soros přišel kvůli vítězství Donalda Trumpa o miliardu dolarů, informují ParlamentniListy.cz.

George Soros – Lidská zrůda a podlidská bestie, kterou k sobě nechce ani čert, jinak by už dávno zdechl |foto: theguardian.com

Jak píše americký deník The Wall Street Journal, vzhledem k otřesům na akciových trzích po vítězství Donalda Trumpa přišel Soros o téměř miliardu dolarů. Ačkoli se jeho čisté jmění odhaduje na asi 25 miliard dolarů, přesto je i pro něj taková ztráta znatelná. Soros dlouhodobě financuje americké demokraty a v prezidentské kampani finančně podporoval i přímo Hillary Clintonovou, se kterou se osobně zná spoustu let.Soros a Clintonová se v minulých letech pravidelně setkávali a v době svého působení v čele amerického ministerstva zahraničí s ním dokonce neúspěšná prezidentská kandidátka konzultovala klíčové otázky, které v té době řešila. Soros se tak dle uniklé e-mailové korespondence radil s Clintonovou, koho má jmenovat jako prostředníka pro urovnání vypjaté politické situace v Albánii. Později demokraté se Sorosem konzultovali situaci na Ukrajině i migrační krizi.

I kdyby snad demokraté se všemi názory Sorose nesouhlasili, neměli jinou možnost. Za poslední roky daroval Soros jejich straně desítky milionů dolarů a podporu jim zajišťoval také prostřednictvím svých neziskových organizací. Jak uvedl server Politico, jen v průběhu prezidentské kampaně poslal Soros na účet demokratické strany celých 25 milionů dolarů. Přesto ani tyto obrovské sumy k vítězství Clintonové nevedly.

Soros si tedy navíc musí odečíst i zmiňovanou miliardu dolarů, o které přišel rovněž v důsledku neúspěchu Clintonové. Jak navíc tento týden informoval server ParlamentníListy.cz, maďarská vláda nyní uvažuje, že by ze země vypověděla všechny neziskové organizace financované maďarským rodákem Sorosem, který ze země uprchl v roce 1956 přes sovětskými a maďarskými komunisty.

Šestaosmdesátiletý miliardář je často obviňován z toho, že skrze svoji nadaci Open Society Fund ovlivňuje dění nejenom ve Spojených státech, ale také v desítkách zemí světa, kde pobočky OSF působí. Vzhledem k tomu, že republikáni nyní ovládají Bílý dům, Kongres i Senát, však budou možnosti „šedé eminence“ Sorose značně omezené. A to se netýká vzhledem k odklonu evropských voličů od Evropské unie a jím podporovaných politiků jenom amerického kontinentu.

George Soros neváhá využít své neziskovky k politickým cílům a přesvědčil se o tom i sám Trump. Protesty v amerických městech po jeho listopadovém zvolení, při kterých došlo k pouličním nepokojům, pálení jeho podobizen a vandalismu, byly organizovány organizací MoveOn, za kterou stojí právě Sorosův Open Society Fund. Při té příležitosti se zjistilo, že stejná organizace organizovala i narušování Trumpových mítinků před volbami. O těchto aktivitách Sorosových neziskovek ParlamentníListy.cz rovněž informovaly.Zdroj byl pravděpodobně napaden z MV ČR a takzvaně přelepen – Cenzura.

Reklama: