Krymský parlament vyhlásil nezávislost na Ukrajině

SIMFEROPOL | Parlament Autonomní republiky Krym schválil návrh na vyhlášení nezávislosti na Ukrajině, kdy pro tento návrh hlasovala drtivá většina poslanců, jedná se tudíž o demokratické rozhodnutí krymských politických představitelů. Součástí usnesení je, že nezávislý Krym pořádal Ruskou federaci o jednání, aby byl na Ukrajině nezávislý Krym začleněn do Ruské federace.
rp_Vlajky-nad-Krymem.jpg
V usnesení, které předložil poslanec Nejvyšší rady Krymu Sergej Šuvajnikov doslova stojí: „Zapojit se do Ruské federace jako subjekt Ruské federace.“ Rozhodnutí Nejvyšší rady Krymu ovšem neruší vyhlášené referendum, to se uskuteční. Krymská vláda i poslanci prohlásili, že pokud se v referendu většina obyvatel Krymu nevysloví pro nezávislosti na Ukrajině a začlenění do Ruské federace, tak vyhlásí předčasné volby a podají všichni demisi.

Ukrajinské nacistické politické vedení, které se k moci dostalo pučem, když svrhli demokraticky zvoleného prezidenta Janukovyče, neuznává demokraticky vyhlášenou nezávislost Krymu a považuje Autonomní republiku Krym za své území. Na to dostali odpověď, že každý Ukrajinský voják je na Krymu považován za okupanta, s tím, že buď vstoupí do ruské armády nebo mu bude pokojně umožněno Krym opustit.