Letadlo společnosti Malaysian Airlines patrně spadlo do moře

KUALA LUMPUR | Letecká společnost Malaysian Airlines dnes v noci ztratila spojení s letadlem, na jehož palubě bylo 227 cestujících a 12 členů posádky. Informoval zpravodajský server rozhlasové stanice Hlas Ruska s odkazem na prohlášení leteckého přepravce. Dopravní letadlo Boeing 777 200 směřovalo na pravidelné lince z Kuala Lumpuru do čínského Pekingu. Během letu posádka nehlásila žádné problémy.

Malaysian Airlines | foto: EPA

Malaysian Airlines | foto: EPA

K poslednímu kontaktu s letadlem došlo nad Jihočínským mořem asi 220 km od břehů. Malajské úřady už zahájily pátrací a záchranou operaci. Do pátrání po ztraceném letadle se zapojily i vietnamské úřady. Podle oficiálního zástupce vietnamského vojenského letectva ztracené letadlo spadlo do moře mezi Vietnamem a Malajsií, tři sta kilometrů od vietnamského ostrova Tho Chu.

Malajci informaci o zřícení letadla zatím nepotvrdili. Podle údajů leteckého přepravce na palubě letadla byli pasažéři těchto zemí: Čínských občanů 153, 38 Malajců, 12 z Indonésie, Australských občanů přepravovali 7 , 4 lidé z USA, 3 z Francie, po dvou z Nové Zélandu, Kanady a Ukrajiny. Po jednom z Ruska, Itálie, Nizozemí a Rakouska.