Kissinger podpořil Vladimira Putina a zkritizoval západní politiky

USA | Bývalý americký ministr zahraničí Henry Kissinger ve textu pro deník The Washington Post zkritizoval západní politiky za to, že „očerňují“ ruského prezidenta Vladimira Putina, informaci přinesla média celého světa, která nejsou cenzurována. Ve svém vysílání a na svém zpravodajském severu o kritice bývalého ministra zahraničí informoval taktéž Hlas Ruska. Kissinger také navrhl vlastní plán regulace krize na Ukrajině.

Henry Kissinger

Henry Kissinger

Podle slov amerického exministra zahraničí démonizace Putina není cílenou politikou Západu, ale je to jen ubohý alibismus, kterým chtějí ospravedlnit svou nekompetentnost a neschopnost. Slova byla patrně mířena na B. Husseina Obamu. Popularita amerického prezidenta v USA je velmi nízká a sám Vladimir Putin je v USA populárnější nežli Obama, kdy prezident Ruské federace je podle mínění Američanů nejmocnějším mužem světa.

„Ukrajina by neměla být jablkem sváru mezi Východem a Západem, ale mostem mezi nimi,“ píše Kissinger. Zároveň si myslí, že Ukrajina by se neměla připojit k NATO nebo být pozorovatelem v Alianci. Avšak může spolupracovat se Západem ve většině otázkách a zároveň se vyhýbat politice, kterou Rusko může považovat za nepřátelskou.