Srážky mezi policií a islamisty v Egyptě mají nejméně tři oběti

KÁHIRA | Nejméně tři mrtvé a desítky zraněných si vyžádaly páteční srážky mezi egyptskou policií a stoupenci zakázaného hnutí Muslimské bratrstvo, informoval slovenský zpravodajský server Teraz.sk s odvoláním na agenturu Reuters, který čerpala z informací egyptských úřadů. Egyptské soudy zakázaly činnost Muslimského bratrstva a prohlásili tuto organizaci za teroristickou, kdy vedení je souzeno z těžkých zločinů, jako jsou i vraždy.

Islamistický demonstrant Egypt

Islamistický demonstrant Egypt

K nejtěžším pouličním bojům došlo v Káhiře, kde zaznamenali tři oběti z řad demonstrantů, kteří vyšli do ulic po pátečních modlitbách. Ve vazbě skončilo 47 účastníků káhirských protestů. Velké demonstrace se konaly i v Alexandrii, Suezu a Fajjúm. Podle egyptského ministerstva zdravotnictví bylo při násilnostech v různých oblastech země zraněno 48 lidí.

Situace v Egyptě zůstává napjatá po osmi měsících, kdy armáda sesadila islamistického prezidenta Muhammada Mursího, kterému na základě všech obvinění hrozí i trest smrti. Stoupenci exprezidentova Muslimského bratrstva pokračují v protestech vůči novému režimu navzdory tvrdým zásahem úřadů, které si vyžádaly již stovky mrtvých a tisíce zatčených. Ovšem s teroristy se nevyj