Miloš Zeman: Sobotko bylo to ubohé!

PRAHA | Zakladatel Jazzové sekce Karel Srp neusedne v Etické komisi pro ocenění účastníků odporu proti komunismu. Informují ParlamenntiListy.cz.

Slávek Sobotka se potí a rudne – Upocená krysa| foto: youtube.com
Zmíněný web dodává, že historikové sice nezpochybňují Srpovu zásluhu na založení Jazzové sekce, ale na straně druhé podotýkají, že tento muž údajně mohl donášet komunistům na své přátele. Stačí, že údajně mohl a Slávek Sobotka kvůli těmto pochybnostem odmítl podepsat Srpovo jmenování do komise, avšak s agentem Burešem vesele sedí ve vládě. To je prostě ubohý šulínek a ne premiér. Ovšem z Hradu obratem přišla rázná odpověď.


„Prezident republiky Miloš Zeman se v úterý dne 24. ledna 2017 seznámil s dopisem předsedy vlády Bohuslava Sobotky, v němž mu sděluje, že odmítl kontrasignovat jmenování Karla Srpa členem Etické komise ČR,“ stojí v prohlášení Hradu, kdy dále se dočtete, že předseda vlády se přitom odvolává na § 7, odst. 3 zákona č. 262/2011 Sb. Podle tohoto paragrafu členem Komise nemůže být nikdo, kdo byl pravomocně odsouzen pro úmyslný trestný čin nebo ten, kdo svým jednáním v době nesvobody zavdal důvod pochybovat o řádném výkonu člena Komise, zejména o jeho nezávislosti nebo nestrannosti.

Prezident republiky konstatuje, že: Karel Srp byl v letech 1986 až 1988 vězněn komunistickým režimem. Karel Srp byl předsedou Jazzové sekce, která byla střediskem alternativní kultury. Jazzová sekce byla komunistickým režimem čtyřikrát zakázána. Karel Srp byl účastníkem snídaně disidentů s francouzským prezidentem Françoisem Mitterrandem v roce 1988. Městský soud v Praze v roce 2000 pravomocně rozhodl, že Karel Srp byl v evidenci StB veden neoprávněně.

„Z uvedených důvodů považuje prezident republiky odmítnutí kontrasignace předsedou vlády za ubohé,“ uzavřel tvrdou reakci tiskový mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček, která byla především adresována ubohé upocené kryse ve vládě.


Reklama: