Obyvatelé ukrajinského Charkova volají o pomoc Ruska

CHARKOV | Včera proběhl u budovy charkovské oblastní administrativy mítink, kde se sešlo přes pět tisíc obyvatel města, kteří pod ruskými vlajkami skandovali: „Rusko, pomoz nám!“ Jejich hlavním požadavkem je uspořádání referenda, aby byl vyslyšen demokraticky hlas lidu, kdy obyvatelé Charkovské oblasti chtějí svou vlastní autonomii. O demonstraci informoval zpravodajský server rozhlasové stanice Hlas Ruska.

Demonstrace v Charkově | Foto: dozor.kharkov.ua

Demonstrace v Charkově | Foto: dozor.kharkov.ua

V manifestu přijatém demonstranty se píše, že referendum by se mělo konat 16. března a volby starosty města 30. března. demonstranti taktéž kritizovali USA a EU, mimo jiné i v souvislosti s poskytnutím finanční pomoci Ukrajině, kterou označují za zotročování Ukrajiny.

Tendence separatismu na Ukrajině spustila nacisticko-kriminální vláda hajlujícího premiéra Jaceňuka, jež se dostala k moci nelegitimně. Nikým nebyla volena a je tedy nedemokraticky vzniklá. Na Ukrajině jsou porušována práva menšin, tím že byl zrušen jazykový zákon, která garantoval neukrajinským obyvatelům země používání jejich jazyka. To se týče nejen Rusů, ale i Maďarů, Rumunů a Bulharů.