Přinášíme Vám detaily telefonátu mezi D. J. Trumpem a V. V. Putinem

MOSKVA – WASHINGTON | V Kremlu zveřejnili detaily rozhovoru Vladimira Vladimiroviče Putina a Donalda Johna Trumpa, informuje Sputnik. Prezidenti projednali boj proti terorismu, syrskou krizi a situaci na Ukrajině.

Donald Trump a Vladimir Vladimirovič Putin

Ruský prezident poblahopřál americkému protějšku k nastoupení do funkce. Dříve si už jednou — v listopadu Putin pogratuloval Trumpovi k vítězství na prezidentských volbách. Prezidenti se dohodly, že budou pracovat na stabilizaci a rozvoji rusko-amerických vztahů na rovnoprávném základě. Dále pak zdůraznili, že je třeba obnovit hospodářské styky mezi obchodnickými kruhy obou zemí.
kup-zde

Vladimir V. Putin a Donald J. Trump také projednali spolupráci v boji proti radikálnímu islámskému terorismu. Ruský prezident zdůraznil, že považuje Spojené státy za nejdůležitějšího partnera v boji proti mezinárodnímu terorismu.

Dotkli se rovněž otázek spojených s dalšími aktuálními politickými problémy — situace na Blízkém východě, araskbo-izraelského konfliktu, íránského jaderného programu a Korejského poloostrova.


D. J. Trump nechal připravit dekret o zrušení sankcí vůči Ruské federaci. Kdy jej podepíše?


polados-prepravujeme-vas-byznys