Černoši ve Francii vyhlásili Číňanům rasistickou válku

PAŘÍŽ | Číňané ve Francii se stále častěji stávají terčem útoků gangů imigrantů z Afriky. V loňském roce bylo zaznamenáno v celé zemi dvě stě takových případů, informuje server Českého portálu freeglobe.cz s odkazem na britský express.co.uk.

Pařížský negr – Jo Le Pheno

Francouzská policie v loňském roce zaznamenala více než dvě stě útoků na Číňany. Pachateli jsou většinou afričtí migranti. Nedávno např. takový gang okradl dvě desetileté čínské děti, přičemž jim útočníci vyhrožovali nožem.


Loni v srpnu byl v Aubervilliers v oblasti Paříže zavražděn Čang Čchao-lin, když se na procházce se známými snažil bránit proti třem banditům z Afriky.

Dobrá hmotná situace a postavení Číňanů ve francouzské společnosti vyvolávají závist černochů. Navíc zmíněné Aubervilliers je významným střediskem čínského exportu textilií do celé Evropy, přičemž poskytuje práci zhruba osmi tisícům Asiatů a jen málo Afričanů.

Někteří paraziti ze severní Afriky médiím sdělili, že Číňany nesnášejí. Jeden z černochů dokonce prohlásil: „Číňani ve Francii začínají být moc bohatí. To není fair. Mají hezké oblečení a velká auta.“ Taky pracují a negři se jen válejí. Počet Číňanů a lidí čínského původu ve Francii je odhadován na půl milionu.


Reklama: