KLDR vyvinula svůj vlastní bezpilotní letoun

PCHJONJANG | Severní Korea vyvinula bezpilotní letoun na základě reverzního inženýrství, kdy za předlohu posloužil americký MQM-107 Streaker. Informoval o dalším dozbrojení nebezpečného komunistického režimu stalinistického typu zpravodajský server rozhlasové stanice Hlas Ruska s odvoláním na zprávu Pentagonu pro Kongres USA. Američané poprvé zaznamenali výskyt tohoto bojového prostředku v KLDR již v loňském roce.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

Fotografie komunistického dronu se rovněž objevily v severokorejském tisku, který sdělil, že jejich verze bezpilotního stroje je uzpůsobena k nošení speciálních hlavic a cíle zasahuje s maximální přesností, tudíž jej spíše hodlají využívat jako dálkově řízenou střelu s plochou dráhou letu, která se po zasažení cíle může vrátit.

Američané v rámci protisyrské propagandy obvinili právě Sýrii, že předlohy pro korejský bezpilotní letoun, tedy letoun MQM-107 Streaker, prodali do KLDR právě oni. Ovšem odkud by je Sýrie koupila, to se v americké zprávě nepíše, navíc Sýrie s MQM-107 nikdy nedisponovala a USA jim žádné niky nedodali. ale Írán tyto stroje má.