Marine Le Pen začíná v Lyonu svou předvolební kampaň

LYON | Kandidátka na úřad francouzského prezidenta Marine Le Pen zahají tento víken svou předvolební kampaň informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Marine Le Pen | foto: sputnik
,Průzkumy veřejného mínění přitom naznačují, že by se mohla dostat i do druhého kola voleb, které se začínají v dubnu, lže a manipuluje agentura DPA, jelikož Marine Le Pen v průzkumech v rámci volby v prvním kole excelentně vede. Je otázkou jak ovšem dopadne v kole druhém, když francouzský volební systém je nadstaven tak, že není možné provést radikálnější změny, protože pak mohou všichni poražení volit proti Marine Le Pen.

kup-zde

Očekává se, že na akcích v průběhu soboty a neděle ve městě Lyon předsedkyně strany Národní fronta vytyčí i hlavní body svého politického programu. Na dnešek má naplánováno několik rozhovorů a diskusí a v neděli zase vystoupí s projevem ke svým příznivcům.

Dalšími kandidáty na prezidentské křeslo v Elysejském paláci jsou levičák Benoit Hamon ze Socialistické strany (PS) a Francois Fillon z konzervativního politického subjektu Republikáni (LR), připomíná slovenský list. Fillon však momentálně kromě boje o možnost stát se francouzským prezidentem bojuje zároveň i s obviněními ohledně fiktivních zaměstnání pro své rodinné příslušníky.


loading...
Reklama:
loading...