Budoucí americký velvyslanec v Bruselu: Evropská unie je jako Sovětský svaz. Musíme ji zkrotit stejným stylem

WASHINGTON – BRUSEL | Muž vytipovaný na vyslance prezidenta Donalda J. Trumpa u Evropské unie srovnal tento blok se Sovětským svazem, než naznačil, že chce pomoci s jeho zrušením stejně, jako se to provedlo se Sovětským svazem, informuje server Českého portálu EUportal.cz s odkazem na britský mirror.co.uk.

Ted Malloch | reprofoto: Daily Express

Profesor Ted Malloch, bývalý profesor Oxfor University a teď University of Reading byl ve čtvrtek večer zpovídán v programu BBC Tento týden.„Myslím, že nejste zrovna velkým fanouškem Bruselu nebo těch byrokratů jako předsedy Evropské komise Junckera,“ ptal se prezentující Andrew Neil. „No, měl jsem v jednom roce diplomatický post, z něhož jsem pomáhal zrušit Sovětský svaz, takže možná, že tohle je zase další sojuz, který potřebuje trochu zkrotit,“ odpověděl Prof. Malloch.

Rovněž během tohoto programu vysvětlil euroskeptické názory svého prezidenta. „Prezidentu Trumpovi se nelíbí žádná organizace, která je nadnárodní, která je nevolená, kde byrokraty bere amok, a když to, poctivě řečeno, není řádná demokracie,“ řekl Prof. Malloch.

Prof. Malloch má za sebou historii silných proti EU zaměřených prohlášení. 12. ledna v interview s BBC předpověděl, že euro by „mohlo do 18 měsíců zkolabovat.“ „Myslím si, že to je měna, která nejenže je v úpadku, nýbrž že má vážný problém a že by ve skutečnosti mohla zkolabovat v nadcházejícím roce až roce a půl… Jednou věcí, kterou bych v roce 2017 dělal, by bylo zbavovat se eur,“ řekl, kdy k tomu dodal: „Nejsem jediný člověk nebo ekonom s takovýmto názorem. I někdo tak uznávaný jako Joseph Stiglitz – ekonom Světové banky – napsal o tomto tématu celou knihu.“


Reklama: