Ruská federace začala dodávat stíhačky Su-35 do Čínské lidové republiky

MOSKVA – PEKING | Ruská federace (RF) plní smlouvu na dodávku stíhaček Su-35 do Čínské lidové republiky (ČLR), informoval v včera vrcholný představitel korporace Rostech Sergej Viktorovič Čemezov.

Su-35 S
„Zahájili jsme dodávky komplexů S-300 do Íránu, dieselelektrických ponorek do Vietnamu, realizuje se smlouva na dodávku Su-35 do Číny,“ řekl Čemezov, Sergej Viktorovič na zasedání frakce Jednotného Ruska ve Státní dumě.

Smlouvu na dodávku 24 víceúčelových stíhaček Su-35 generace 4++ podepsaly Rusko a Čína v roce 2015. Generace 4++ je smluvní název, který odkazuje na to, že pokud jde o souhrn všech charakteristik, dostala se stíhačka Su-35 prakticky na úroveň stíhaček páté generace, kdy výjimkou je pouze „neviditelná“ technologie stealth a aktivní fázované anténní mřížky AFAR, jinak vyhovuje většině požadavků vůči letadlům páté generace.

Podle mínění řady expertů se může stát ruský letoun Su-35 vážným protivníkem stíhaček F-15, Eurofighter a Rafale. Podle některých svých charakteristik tato stíhačka předstihne vojenská letadla NATO páté generace.


Reklama: