Je tato vláda pod vedením kudrnatého Slávka Sobotky jen banda imbecilů? Na sponkách ušetřili, miliardy ale letí komínem

PRAHA – HOLICE | Úřad vlády se pochlubil, že už třetí rok po sobě snižuje náklady na své hospodaření, informuje Strana soukromníků České republiky (Soukromníci), kdy dále dodávají, že Úřad vlády údajně nevyčerpal celou miliardu, kterou měl ve svém loňském rozpočtu k dispozici.

Pakáž všiváků a jiných vyčůraných děr do sněhu | reprodukovaná fotografie: Česká televize
(Autor: Česká expedice, z. s.)
„Úsporná opatření se dotkla nákupu služeb, energií i materiálu – od kancelářského papíru až po hygienické potřeby,“ ironizují Soukromníci, když se na jednu stranu šetří jako v grotesce a na druhou stranu se miliardy vyhazují oknem pro parazity v neziskovách a na jiné hovadiny.

A pak se strana vládě přímo vysmívá: „V době, kdy právě ze Strakovy akademie, sídla vlády, snad každý den přicházejí rozhodnutí mající za následek další a další výdeje státního rozpočtu, je takové oznámení o úspoře energií v hodnotě 1,7 milionu korun minimálně úsměvné.“ A dodávají, že těmi skutečně podstatnými čísly se totiž stát moc nechlubí.

„Žádná tisková zpráva o tom, že od roku 2012 do loňského podzimu vzrostl počet státních zaměstnanců o 23 000 a náklady na ně o 16,6 miliardy korun, nevyšla. Stejně tak nikdo neprezentuje, že letos přibude dalších 7 600 erárem placených lidí, čímž výdaje na platy vzrostou na 162 miliard korun. Takže ano, spořit na hygienických potřebách a kancelářských sponkách se dá, ale skutečné úspory jsou jinde,“ uzavírají Soukromníci.

Prostě vláda duševně nemajetných figurek jako je Slávek Sobotka, Andy Babiš a Pajda Bělobrádek si dělá z lidí srandu a vesele „všichni kradnú.“ Ale jako sorry…


loading...

Komentáře:

Reklama:
Pivní bedekr