Ivan Bartoš si namazal na chleba v debatě o autorském právu Rudolfa Lešku. Ten chvílemi zapomínal mluvit česky

PRAHA | Přinášíme Vám další díl debatního klubu, kde Ivan Bartoš diskutoval s Rudolfem Leškou, který jasně ukázal o čem autorským svazům jde – o velezlodějinu, jelikož na žádný pirátský argument neuměl odpovědět, jen blábolil, až místy zapomněl používat český jazyk a mluvil jako Gustáv Husák či Andy Babiš – českoslovenštinou s tupým přízvukem.

A co píše k debatě autor projektu a režisér Alexandr Vojta? „Všichni svéprávní obyvatelé naší republiky mají nějaká práva, například volební. Jedno z práv je vylučné, tedy zaměřené jen na relativně úzkou skupinu, kteří se souhrně nazývají autoři – odtud pojem autorské právo.“


„Někdo – fyzická osoba – vytvoří text k písni nebo literární dílo, namaluje obraz, napíše scénář, pracuje jako fotograf nebo kameraman, mistr zvuku, hudebník, režisér, scénograf – je mnoho dalších oborů – a stane se z něj autor a z toho pro něj plynou takzvaná autorská práva a za ty se i platí, většinou tehdy, pakliže autor není filantrop pracující zdarma. Nejznámější a mediálně nejvděčnější jsou autorská práva umělců spojená s organizacemi OSA, DILIA nebo například Intergram, které zajišťují hromadný výběr poplatků, které následně přerozdělují mezi registrované autory.

Do Debatního klubu přijali pozvání Ivan Bartoš, předseda strany Piráti a advokát Rudolf Leška, specializující se na oblast autorského práva.

Pánové se pokusí otevřít témata, jako například morálnost poplatků autorům, jejich výše a nebo formy přerozdělování vybraných finančních prostředků. Zda současnou podobu autorského zákona a s ním spojené praxe, tedy výběru poplatků a sankcionování považují za ideální.“


loading...

Komentáře:

Reklama:
Pivní bedekr