Zemřel František Zwyrtek, dlouholetý předseda hnutí NEZÁVISLÍ

MOHELNICE | Ve středu 8. února 2017 zemřel náhle po těžké nemoci František Zwyrtek, dlouholetý předseda politického hnutí NEZÁVISLÍ. Odešel ve věku 56 let, informuje hnutí, kterému předsedal.

František Zwyrtek

František Zwyrtek stál za více politickými osobnostmi, se svým hnutím přivedl do Evropského parlamentu Vladimíra Železného a Janu Bobošíkovou, do Senátu Lianu Janáčkovou a Jitku Seitlovou. Jeho hnutí bylo úspěšné v komunálních a krajských volbách. V posledních letech byl oporou své manželce, advokátce Mgr. Janě Zwyrtek Hamplové, v jejím projektu MUNICIPAL, který se věnoval aplikaci práva v obcích, městech a krajích.

Jeho život je spjatý s Českým Těšínem, kde byl výraznou osobností místní politiky, poslední roky žil s manželkou v Olomouckém kraji, kde kandidoval jako lídr v posledních krajských volbách. Mnohokrát vystupoval v televizním diskuzním pořadu Politické spektrum, a psal osobité názorové články na Parlamentních listech.

František Zwyrtek patřil mezi respektované osobností, a nikdy se netajil svými názory, jakkoli by byly otevřené. Zprávu o úmrtí pana Františka Zwyrtka zveřejnila v těchto dnech manželka Jana Zwyrtek Hamplová.


loading...

Komentáře:

Reklama:
Pivní bedekr