Geert Wilders: EU je rozpadající se spolek připomínající poslední dny Římské říše

AMSTERDAM | Ať už volby v roce 2017 dopadnou jakkoliv, podle nizozemského favorita na premiéra Geerta Wilderse, džin nacionalismu už byl vypuštěn z láhve a evropské elitě ještě nedošlo, co se děje. Wilders také přirovnal Evropskou unii k Římské říši těsně před rozpadem, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Geer Wilders naděje pro Nizozemí

Podle předsedy strany Svobody (PVV) Geerta Wilderse, který vede v průzkumech před blížícími se parlamentními volbami v Nizozemsku, úpadek Evropské unie je už nezvratný. Informoval o tom portál Breitbart, který cituje redaktor zmíněného slovenského deníku Samuel Gdovin.


Geert Wilders, v rozhovoru pro The Telegraph, mimo jiné uvedl: „Budu se po parlamentních volbách snažit zformovat koaliční vládu.“ Všechny průzkumy veřejného mínění totiž ukazují, že Wilders s jeho stranou by měl vyhrát volby. Je však sporné, zda se mu podaří složit i vládu.

Na přetřes se dostalo i téma Evropské unie. „Džin nacionalismu byl vypuštěn z láhve a Evropská unie už s tím nemůže nic udělat,“ uvedl nejpopulárnější nizozemský politik.

Hlavní favorit na vítěze nizozemských parlamentních voleb také přirovnal rozpadající se Evropskou unii k posledním dnem Římské Říše: „Dny dávné Římské říše, kterou je Evropská unie, jsou pryč. Oni to vědí, a posledních několik let bojují, aby to prodloužili, ale tento proces je nevratný.

Geert Wilders byl v rozhovoru o jeho ambicích po nadcházejících volbách velmi optimistický: „Chci být premiérem. Otázkou je, zda oni chtějí, abych byl premiérem … Šance na to, abych se jím stal, možná nejsou v můj prospěch, já jsem si však jistý, že pokud dosáhneme výsledku, který ukazují aktuální průzkumy, je to reálná možnost.“


loading...

Komentáře:

Reklama:
Pivní bedekr