Klaus senior a Robejšek realista – rebelové z minulé dekády?

„Valentýnské“ (14.2.) akce obou pánů čekala patriotická opozice s napětím. Zimní skepse pomalu končí, blíží se předvolební jaro a kterýkoli z obou intelektových velikánů české politiky mohl odstartovat zajímavé dění. Nestalo se tak.

Martin Konvička v Debatním klubu | reprofoto: youtube.com (kolektif)

Oba pánové ve svých vystoupeních posunovali hranice možného, vyslovitelného – tak o 5 roků zpátky.

Exprezident V.K. se stále ještě nenaučil říct slovo „islám“. Chápu ho. Jenže když zamlčíme největší existující riziko migrační krize, hrozí, že budeme vypadat tak trochu jako – nelidové.

Šéf Realistů PR by zas chtěl „reformovat EU“. Fajn, mělo se stát tak před 20 či 10 lety, ne o tom mluvit v čase, kdy se nám část členských zemí – a pohříchu mezi ně patří ta nejvlivnější, Německo – mění v cosi jako africké lumpokracie, ale s evropskou špiclovací technologií a teutonským talentem věnovat se naprostým blbostem… zatímco jiné země už buď zdrhly (Británie), nebo brzy zdrhnou (Francie, dá-li Bůh a prezidentkou se stane Marine Le Pen).

Prostě „mírný pokrok v mezích zákona“ od mužů, kteří mají na daleko víc – a kteří vědí, nevěřím že ne, že by mohli mít na víc, nebýt neustálých obav, „co by na to řekla média“, která je stejně ráda nemají a mít nebudou. Škoda. Se stranou stejného jména si kdysi Jaroslav Hašek podnikl spoustu srandy, ale Republiku nám nakonec vydobyli radikálové (Masaryk a spol.), ne opatrní strécové.


loading...

Komentáře:

Vaše osobní údaje budou použity k vyřízení publikování Vašeho komentáře, ke zvýšení spokojenosti po celou dobu procházení tohoto webu,
a k dalším účelům popsaných na stránce ochraně osobních údajů.
Reklama:
loading...
Pivní bedekr