Soukromníci opět v únoru vyjdou do ulic, aby připomněli bolševický třídní boj, který vede dnešní zločinecká vláda

HOLICE | Vzpomínáte si na loňský únor? Touto dobou byla v plném proudu kampaň Vítězný únor 2016, v které se Soukromníci snažili recesistickou formou upozornit na postupující erozi podnikatelských svobod, přibývající šmírování a smršť zákazů a regulací.

Nechutná dvojice potkanů: Babiš a Sobotka | Foto: ceskatelevize.cz
Vyvrcholením kampaně byl průvod uspořádaný 25. února. Vedli ho milicionáři, účastníci nesli na transparentech hesla „S EET NA VĚČNÉ ČASY“, „ANI PARAGRAF NA ZMAR“, „ZÁKAZY ZA LEPŠÍ SPOLEČNOST“ a podobně. „Využili jsme toho, že první den kontrolního hlášení tehdy připadl na vskutku symbolické datum, tedy 25. února,“ říká předseda Strany soukromníků ČR Petr Bajer.

A letos ve stejný den vyrazí Soukromníci do ulic znovu – hodlají podpořit shromáždění na Václavském náměstí, které svolává Asociace podnikatelů a manažerů. I tato akce si klade ne zcela tradiční formou rozvířit diskuzi o tom, v jakém stavu je svoboda v České republice, co vše bylo v posledních několika letech zakázáno, přikázáno, regulováno či registrováno. „Ve velké většině máme stejný názor na situaci v České republice i na možné nebezpečí z toho pramenící. Proto je nutné využít každé příležitosti a upozornit na lidi, kteří se snaží krok po kroku omezovat demokracii a likvidovat drobné, malé a střední soukromníky.  Podporujeme tuto akci, která se bude konat 25. 2. 2017 na Václavském náměstí a v co největším počtu se zúčastníme,“ oficiálně vzkázal Petr Bajer pořadatelům.

Obě akce dělí jeden rok. A za tu dobu se toho událo docela dost. Realitou se stalo nejen kontrolní hlášení DPH, ale také elektronická evidence tržeb či plošný zákaz kouření v hospodách a restauracích. „Loni jsme použili nadsázku, recesi. S touto formou do jisté míry počítají i pořadatelé letošní akce. Nicméně skutečnost je taková, že moc do smíchu nikomu není. Vždyť jen pár dní poté odstartuje druhá vlna EET týkající se obchodníků…,“ připomíná Petr Bajer.