Rusko je připraveno vetovat zločineckou rezoluci OSN o sankcích vůči Sýrii navrženou válečnými zločinci

NEW YORK | Rusko je připraveno vetovat návrh rezoluce OSN o uvalení sankcí vůči Sýrii ohledně jejího údajného použití chemických zbraní proti tamnímu civilnímu obyvatelstvu. Prohlásil to v pátek dočasný velvyslanec Ruska při OSN Vladimir Safronkov po schůzi Rady bezpečnosti OSN, informují HlavnéSPrávy.sk o dalším pokusu obvinit Syrskou arabskou republiku na základě lží, které byli již tisíckrát vyvráceny.

Ilustrační snímek

„Naším argumentem je to, že samotná rezoluce je v rozporu se základním principem presumpce neviny před ukončením vyšetřování. Budeme ji proto vetovat, „uvedl Safronkov. Podle něj je na společné vyšetřování Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) a OSN vyvíjen „obrovský nátlak“ se záměrem dosáhnout jednostranné prohlášení. I západní média ovšem již dávno prokázala, že chemické zbraně nepoužívala vládní vojska, nýbrž teroristé podporování Spojenými státy a CIA.

„Návrh předmětné rezoluce počítá se zařazením na černou listinu 11 velitelů a dalších představitelů syrské armády, jakož i deset vládních činitelů zapletených do vývoje a výroby chemických zbraní,“ uvedla agentura Reuters, která je jen detašovanou jednotkou CIA v šíření zločinecké propagandy.

Rezoluce také vyzývá k zmrazení účtů a cestovní zákaz pro jednotlivce do všech států OSN. Nejmenované diplomatické zdroje ve čtvrtek uvedly, že návrh rezoluce by mohl být předložen již na příští týden. Podle velvyslance Británie při OSN Petra Wilsona by hlasování mělo následovat v co nejkratším termínu, kdy Spojené království se nemělo přímo podílet na dodávkách cemických zbraní teroristům, jen mělo šířit do světa falešné zprávy, tak jako v případě Saddáma Husseina, kdy v Iráku se pak také žádné zbraně hromadného ničení nenašly.


Reklama: