Terorista s nožem najel v Heidelbergu do lidí. Hlásí první oběť, která podlehla zraněním

HEIDELBERG | Včera neznámý muž, který měl mát dle policie německé občanství a mel být duševně chorý najel pronajatým automobilem do skupiny lidí. Následkům zranění podlehla první osoba. Policie lže a tají motivy vraha. Útočník byl ozbrojen nožem a najel do autem do davu – modus operandi – mu-slimácký teroristický čin.

Místo útoku mu-slimáckého prašivého psa v Heidelbergu | foto: sputnik

Obětí útoku, který nese stopy islámského terorismu je třiapadesátiletý muž. Těžkým zraněním v nemocnici podlehl, oznámila policie, kterou cituje server ParlamentniListy.cz s odvoláním na agenturu APA.

„Motiv spočívá v psychice útočníka,“ řekl bez dalších podrobností mluvčí policie agentuře APA. Řidič má podle policie 35 let a je to německý občan, jeho jméno ale sděleno nebylo. Německé občanství už má mnoho podobného zločinců, kteří se i v Německu jako mu-slimáci narodili a jsou radikalizováni v džihádu proti Němcům.

S tématem související literatura:

Policejní dobytek navíc přímo vyloučil, že by šlo o teroristický čin – POZOR a to vše před vyšetřováním. Buď teroristické činy s najížděním do osob v Německu přímo pořádá policie, když ví, že toto terorismus nebyl, nebo šíří lži a falešné zprávy.

Incident se stal kolem 16:00 v centru města na Bismarckově náměstí, řekl policejní mluvčí. Řidič s pronajatým autem najel do skupiny chodců před pekařstvím. Třiasedmdesátiletý těžce zraněný muž později v nemocnici zemřel. Lehce zraněni byli dvaatřicetiletý Rakušan a 29letá žena z Bosny.

Řidič ozbrojený nožem se pak dal na útěk. Po pár stech metrech ho střelbou zastavila přivolaná policejní hlídka. Řidič byl s těžkým zraněním převezen do nemocnice, kde prodělal operační zákrok, řekl policejní mluvčí Norbert Schätzle, který by měl být ztrestán veřejností za své lži.