Zabíjačka Mládka by měla proběhnout dnes

PRAHA | Ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD) by dnes měl skončit ve vládě. Jeho odvolání navrhl minulý týden premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) a prezident Miloš Zeman podle něj návrh přijal. Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček na dotaz ČTK nechtěl komentovat, zda prezident už návrh na odvolání Mládka podepsal. Informují ParlamentniListy.cz.

Výkevět socanů: Hloupý Honza Mládek a tunelář OKD Slávek Sobotka jako socanské zločinné pako
Sobotka minulý týden požádal Zemana, aby ho dočasně pověřil vedením úřadu. Nového kandidáta na ministra by chtěl představit prezidentovi po sjezdu ČSSD, který se bude konat na konci příštího týdne.

Premiér za hlavní důvod personální změny označil postup ministra v otázce cen mobilních dat. Mládek byl kritizován mimo jiné kvůli tomu, že jeho úřad do návrhu telekomunikačního zákona doplnil zákaz možnosti sjednávat si o operátorů individuální ceny tarifů. Pobouření vyvolal také výrok Mládkova náměstka Lubomíra Bokštefla, že pokud chtějí lidé mít stejně výhodné tarify jako v Polsku, mají jet do Polska.

Ovšem podle všech komentátorů se jedná jen o zástupný problém a je to spíše vnitrostranická „noc dlouhých nožů,“ před volebním sletem čarodějnic z ČSSD.