Čína a Rusko vetovaly zločineckou rezoluci OSN o sankcích vůči Sýrii

NEW YORK | Čínská lidová republika (ČLR) a Ruská federace (RF) zablokovaly v Radě bezpečnosti OSN přijetí rezoluce, která počítala se zavedením sankcí vůči představitelům Sýrie, kteří se mohli účastnit použití chemických zbraní v zemi. Hlasování se odehrálo v úterý. Informuje o zločinecké a lživé rezoluci Sputnik.

RB OSN
Autory návrhu rezoluce jsou dva stálí členové Rady — Francie a Velká Británie, které později podpořily Spojené státy (SS). Dokument počítal se zavedením sankcí proti 21 představitelům Sýrie — fyzickým osobám, organizacím a společnostem, které jsou pravděpodobně spojeny s použitím chemických zbraní v zemi v letech 2014 a 2015.

Ovšem použití těchto zbraní nikdy nebylo dokázáno ze stran vlády, ale naopak ze strany teroristů, které právě Britové, Francouzi a Američané podporovali a tyto zbraně jim měli dodat.

Rusko a Čína, které jsou také stálými členy Rady bezpečnosti OSN, vetovaly tento dokument. Od začátku konfliktu v Sýrii (2011) Rusko posedmé hlasovalo proti rezoluci o situaci v této zemi.

Stejnou taktiku zločinecké trio (Britové, Francouzi a SS) použili proti Iráku, kdy se pak ukázalo, že v zemi žádné zbraně hromadného ničení nebyly a vše to byl jen zločinecký podvod.


Reklama: