Zahradil jako Američan z Dejvic, nepochopil nic. EU se nemá reformovat, ale zrušit

PRAHA – BRUSEL | Evropská komise ve středu zveřejnila dlouho očekávanou Bílou knihu o budoucnosti EU. Dokument chce odstartovat zásadní debatu o příštím směřování sedmadvacítky, již bez Velké Británie. Informuje na svém webu strana připomínající jízdu na mrtvém koni (ODS), kdy komentuje jízdu na jiném mrtvém koni (Evropská unie) a debatu o tom jak toho mrtvého koně oživit, ač hrob má jak ODS, tak EU, již vykopán.

Jan Zahradil | foto: ods.cz
Podle europoslance a předsedy Aliance konzervativců a reformistů v Evropě Jana Zahradila ale dokument neobsahuje nic překvapivého, jen další prohlubování evropské integrace, které již občané v referendech opakovaně odmítli.

„Dobrá zpráva je, že komise navrhla více variant,“ komentoval dokument Jan Zahradil. „Z textu je ale naprosto jasné, kam komise míří. Požaduje přenést rozhodování o národních rozpočtech do Bruselu, zavést federální ministerstvo financí nebo oslabit bezpečnostní spolupráci s partnery v NATO. To je naprosto chybný způsob uvažování. V zájmu České republiky je pravý opak, tedy pružná integrace založená na mezivládní spolupráci a těsném partnerství se státy NATO. Česká republika musí začít rychle vyjednávat o trvalých výjimkách z azylové, měnové a obranné politiky, jinak hrozí, že budeme vtaženi do dluhové, uprchlické a protiamerické unie, což je bohužel plán současné vlády,“ uzavřel Jan Zahradil.

Ovšem zde je nutné dodat, že v záplavě slov od duševně nemajetného Zahradila, který vystupuje spíše jako pravý Američan z Dejvic, který nepochopil nic, se také nic nedozvíme a nedočteme. EU je jako již mrtvý strom, tomu ani nové roubování větví nepomůže. Jediný lék je ten strom porazit a zasadit nový. Tedy EU zrušit a nechat suverénní evropské národy ve svých národních státech, aby se domluvili na jim prospěšné spolupráci.


loading...
loading...
Reklama:
loading...