Andy Babiš nastolil totalitu. Šmírování je horší než za komunistů a nacistů

PRAHA | Podnikatelé nejsou rádi. Ani je to netěší. Ani je to nebaví. Jsou naštvaní, zmínil v úvodu pořadu Pressklub na Frekvenci 1 byl předseda Asociace podnikatelů a manažerů Radomil Bábek, kdy dále dodal, že EET je šmírovací nástroj, který si neodvážili zřídit ani nacisté a komunisté.

Foto s hajzlem
Elektronická evidence žádné narovnání podnikatelského prostředí nepřinese. Naopak, pokřiví to podnikatelské prostředí,“ citují Bábka ParlamentniListy.cz.

Zmíněný web a dodává, že předseda asociace dál uvedl: „Zatímco ti velcí mají tu situaci jednoduchou, protože mají všechny prostředky k tomu, aby se s tím vyrovnali. Čím hlouběji má však živnostník do kapsy, tím hlouběji ho to zasáhne. Informace o těch malých živnostnících pak budou ti velcí podnikatelé využívat,“ myslí si.

Likvidace a pronásledování horší jak za bolševika v 50. létech

Radomil Bábek

Není náhoda, že zavírají ty nejmenší hospody, krámky na těch nejmenších vesnicích, uvedl Radomír Bábek k cílené likvidací živnostníků, která připomíná bolševický třídní boj, který se nebál ani popravovat. Kdy bude Babiš vraždit neposlušné hospodské, kteří se mu na EET vykašlou?

„Argumenty o tom, že většina živnostníků nepřiznává tržby, jsou mylné. Máme v ČR dvě stě finančních úřadů. Úředníci žijí i na těch nejmenších obcích. To, co víte vy, že někdo nedává účtenky, vědí oni také. Jak to že se nepokoušeli prokázat, že někdo krátí tržby? Zdaleka to není tak četný jev, jak si lidé myslí,“ řekl.

banner-cex-660x220

Ale používají se i praktiky a rétorika Hitlera a nacistů

Adolf Hitler

EET je možno ihned zrušit. „To zařídil člověk, to nezařídil bůh,“ dodal. Co je ale ještě horšího než EET, je kontrolní hlášení, tvrdí Bábek.

Podle Bábka se v České republice buduje socialismus. „Stát více a více chce mluvit do podnikání, stát více a více vstupuje do vztahů mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem,“ řekl příklady, proč se to domnívá.

A následně zmínil i nacistického vůdce Adolfa Hitlera. „Když Hitler zaváděl svůj socialismus, tak jej zaváděl společně s korporacemi,“ podotkl. Vnímá i jisté paralely v tom, jak mluvili o živnostnících komunisté a jak o nich mluvil například exministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.


Reklama: