Trestání legálních držitelů zbraní je nepřijatelné

PRAHA – OSTRAVA – BRUSEL | Europoslanci dnes ve Štrasburku rozhodují, zda zpřísnit legální držení zbraní v členských státech. Zakázány by nově měly být například tzv. samonabíjecí zbraně vyrobené podle zbraní vojenských, informuje o brutální bruselské totalitě ODS.

Evropský parlament – Díra z pekel jako semeniště zla„Přestože stávající majitelé by si takové zbraně mohli ponechat, v České republice by směrnice zkomplikovala život několika stovkám tisíc držitelů zbrojních průkazů,“ stojí v prohlášení strany.

Škodlivost a zbytečnost

Jan Zahradil

„Návrh směrnice jsme odmítali od začátku jako zcela zbytečný a škodlivý. Česká legislativa je přísná a racionální a legální držitelé zbraní žádné nebezpečí pro společnost nepředstavují, ba naopak,“ uvedl před hlasováním europoslanec a šéf Aliance konzervativců a reformistů v Evropě Jan Zahradil.

„Jestliže chce Evropská unie bojovat s terorismem a organizovaným zločinem, ať se zaměří na nelegální trh, na statisíce kusů vojenských zbraní, které kolují po Evropě. Teroristé se nám budou smát, protože samozřejmě budou mít k dispozici černý trh. Jediné, co tato směrnice dokáže, je, že rozkýve a destabilizuje účinnou národní legislativu k držení zbraní, jako je například v mé zemi, a stane se nástrojem byrokratické buzerace slušných lidí, slušných držitelů zbraní. Na tom se já podílet v žádném případě nebudu a nebudu tuto směrnici podporovat,“ dodal.

loading...

Směrnice v ČR nesmí platit

Evžen Tošenovský

„Toto je přesně příklad toho, jak evropská legislativa nemá vznikat,“ říká místopředseda ODS Evžen Tošenovský.

„Neexistuje žádná dopadová studie a komise zcela ignorovala argumenty odborníků. Pro navrhovanou regulaci neexistuje jediný důvod, zvláště u nás, protože česká legislativa patří v Evropě k nejlepším. Velkou práci zatím odvedli naši poslanci – zvláštní dík patří Janě Černochové – a nyní je nutné, aby tato směrnice v České republice nikdy nezačala platit,“ uzavřel ostravský poslance Evropského parlamentu.


loading...
Reklama:
loading...