Měli bychom mít povinnost nosit zbraně viditelně, jako v Texasu

PRAHA | Moderátorka Zuzana Bubílková přivítala v úterní Kauze dne na Rádiu Impuls majitelku obchodu na prodej zbraní Šárku Opltovou. Informují ParlamentniListy.cz o pořadu zmíněné rozhlasové stanice.

poslední vetřelcův pohled
Šárka Opltová prozradila, že zbraň má, ale bohužel ji nepoužila. „To ne a mrzí mě to dodneška. Byla nutnost a neudělala jsem to, což mě dodneška mrzí.“

Zdůrazňovala, že v České republice je poměrně náročné pořídit si zbraň. „Já bych přivítala, kdyby to u nás bylo třeba jako v americkém státě Texas, kde zbraň můžete vlastnit, ale na veřejnosti ji musíte nosit tak, aby byla vidět. Tím pádem odpadají takoví ti lidé, kteří mají zbraň jen doma a chlubí se s tím. A taky tam je poměrně nízká zločinnost,“ pochvalovala si dáma.

Nechápe, proč europoslanci schválili směrnici na omezení držení zbraní. „My žijeme v nelehké době. Jsou tu uprchlíci a jiné problémy. Pro nás, pro občany by měli politici dělat všechno pro to, abychom se mohli bránit, protože policie nemůže být všude. Není to tak, že někdo zavolá policii a do minuty je na místě. Bylo by to hezký, ale tak to nefunguje,“ posteskla si.


Reklama: