Richard Sulík: Erdogan se chová jako diktátor

BRATISLAVA – ŠTRASBURK | Dne 16. dubna se v Turecku uskuteční referendum o ústavní reformě. Jeho cílem je zavést v zemi prezidentský systém, jehož iniciátorem je současný prezident Turecka Recep Tayyip Erdogan, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk, kdy k tomuto přináší vyjádření slovenského poslance Evropského parlamentu Richarda Sulíka.

Richard Sulík | reprofoto: facebook.com

V souvislosti s referendem chtěli turečtí vládní představitelé uspořádat setkání v Německu a v Nizozemsku. Obě jmenované země však z obavy o bezpečnost neumožnily tureckým ministrům vystoupit na shromážděních. Prezident Erdogan tyto kroky ostře odsoudil a Německu i Nizozemsku uštědřil několik nemístných obvinění z nacistických praktik, informuje zmíněný slovenský deník dále.

Turecký diktátor Erdogan

Mnozí kritici tureckého režimu dlouhodobě označují Erdoganův styl vedení politiky za diktátorský. K nim se přidává i Richard Sulík. Podle něj je Erdogan hrozbou, před kterou by se měla mít Evropská unie na pozoru.

„Turecko bylo ještě donedávna jako tak fungující demokracie, ale pod vedením nynějšího prezidenta Erdogana je na nejlepší cestě do diktatury,“ míní Sulík, kdy jeho prohlášení přinášíme v rámci videoposelství slovenského europoslance:Reklama: