Co spojuje trio Babiš, Morcinek a Lorencová? Podvody, LTO a možná i vraždy? Za kolik novinářka zapomněla?

OSTRAVA | Předsednictvo hnutí ANO na svém prvním zasedání po celostátního volebním sněmu, který navolil nové vedení, schválilo nového volebního manažera pro letošní parlamentní volby. Informuje samo ANO. A kdo že je to ten tajemný?

Petr Morcinek | reprodukovaná fotografie z webu MM reality (www.mmreality.cz)
Je to Petr Morcinek, který podle našeho redakčního zdroje je bývalý truhlář s Třince, který záhadně k majetku přišel. „Morcinek je truhlář z Třince, který má na Mošnovském letišti 4 letadla a v Řecku má soukromou pláž!“ uvedl zdroj, který si nepřeje být z pochopitelných důvodů jmenován a který je s minulostí nového volebního manažera po. hnutí ANO dobře seznámen.

Jana Lorencová zapomněla po kom, jako novinářka šla?

Jana Lorencová | foto: parlamentnilisty.cz

Petr Morcinek měl být podle něj společníkem společnosti Bohemia Brod a tato společnost měla být zapojena do podvodů s lehkými topnými oleji, tzv. kauza LTO, kdy se do republiky dovážela motorová nafta, ale neplatily se správně daně, jelikož tato nafta byla deklarována jako topný olej, kdy spotřební daň neskončila u státu a v rukou mafie.

Internet v té době nebyl ještě nosným médiem,spíše byl sci-fi, tak toho moc nenajdete, jelikož se to dělo vše v létech 1990 – 1994. A na to vše Jana Lorencová zapomněla? Za kolik? Když se i o tuto kauzu coby novinářka zajímala.

„Předvolební kampaň povede Petr Morcinek, majitel největší české realitky M&M Reality, který s hnutím spolupracoval před svým zvolením už v Moravskoslezském kraji, kde pomáhal hnutí jako volební manažer Moravskoslezské organizace hnutí ANO,“ informuje samo hnutí. To znamená, že i díky panu Morcinkovi se Jana Lorencová stala poslankyní, nebo věděla, že se kolem ANO tato osoba s pofidérní pověstí vyskytuje. Je to jen špatnou pamětí paní Lorencové? Nebo je za tím něco více?

„Stovky nezaplacených prodejců a stovky zákazníků, čekajících na slíbené dárky, několikamilionová škoda u hlavního obchodního partnera a policejní šetření. K takovým výsledkům se při prodeji životních pojistek dopracovala ostravská firma Christie Production. Přestože v létě musela ukončit činnost, šéfové podnikají v oboru dál: stačilo jim jen změnit firmu,“ takto informoval server iDNES v roce 2001. A zase i zde vystupuje pan Morcinek.

„Nemohli jsme za to. Podvádělo několik prodejců, v tak velkém množství smluv se riziku nevyhnete,“ uvedl tehdy šéf Christie Petr Morcinek pro iDNES.cz. Celkem se mělo jednat o 250 zfalšovaných pojistných smluv pro ČS – Živnostenskou pojišťovnu, to vše za tři až čtyři měsíce. O tom vedení firmy nevědělo? Nebo vědělo?

Dnes Morcinek vystupuje jako seriózní podnikatel

„Moje práce bude o řízení celorepublikové volební kampaně. Je to o lidech, o jejich propojování a pozitivní komunikaci centrály a regionů. Částečně jsem si to vyzkoušel v regionu, ale dělám to vlastně celý život a neuvěřitelně mě to baví,“ říká Petr Morcinek, který zároveň odmítá, že by to byl jeho první krok na cestě do politiky. Informují ParlamentniListy.cz.

„Vážně ne. Já miluju podnikání a chci u něj zůstat. Ale když jsem dostal od hnutí tuto nabídku, beru ji jako další výzvu. Ale navíc mi není vůbec jedno, jaká budoucnost nás v naší české zemi čeká, proto chci také přispět aspoň malou měrou…“ dodal.

Babiš, Jonák, Mrázek & Morcinek? Dává to logiku?

Andy Babiš – Ivan Jonák
Kamarádi do deště
(Zloděj a vrah?)

Co se týče kauzy LTO, tak nás zdroj zásobil další zajímavou informací, citujeme: „Byl jedním ze společníků firmy Bohemia Brod spolu s Radimem Fraislerem i bratři Tomáškové. Všichni byli na vazbě, ale Morcinek se zázračným způsobem dostal ven, zatímco ostatní byli odsouzeni a odseděli si tresty v plné výši,“ konec citace. A měla o tom vědět novinářka a dnešní poslankyně? „Jasně, Lorencová to musí vědět,“ odpověděl jistě.

Dnes je Morcinek majitelem multilevelmarketingové realitní agentury MM reality, která má 133 kanceláří po celé ČR (cca 2.500 makléřů) a co 7 minut prodává nemovitost! Je to úspěšný podnikatel ala styl Babiš?

Politické hnutí ANO si jej prezentuje takto: „Petr Morcinek je zkušený český manažer a selfmademan. Je majitelem největší české realitní společnosti M&M reality. Konsolidovaný roční obrat skupiny je 1,5 miliardy korun. Firma si přitom každý rok udržuje pětinový růst. MM reality měsíčně prodají až 1600 domů či bytů v celkové hodnotě přes 30 miliard.“

Je to skutečně dobrá společnost pro Andreje Babiše, který se rád veselil a bavil se strůjcem vraždy vlastní manžely Ivanem Jonákem, který byl uznán vinným a trest si odseděl. Dnes je již mrtvý. Kontakty na podsvětí u pana Babiše nejsou asi překvapivé, jelikož pana Jonáka lze považovat za člena pražského podsvětí.

František Mrázek

Marek Dalík odsouzený za podvod, že měl slíbit jednání, kterého nebyl schopen dostát a to ještě za úplatek v kauze „Tatra“ měl jako dlouholetá pravá ruka tehdejšího premiéra Mirka Topolánka prohlásit, že Andrej Babiš měl stát i za vraždou kmotra Františka Mrázka, když se střetli v rámci „podnikatelských“ aktivit.

„Kontroverzním výrokem zaútočil někdejší poradce bývalého premiéra Topolánka Marek Dalík na miliardáře Andreje Babiše. Obvinil ho, že je spoluodpovědný za smrt ‚krále podsvětí‘ Františka Mrázka z roku 2006,“ informovaly lidovky.cz v listopadu 2011. „Podle Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu objednal vraždu Mrázka,“ řekl týdeníku Ekonom Dalík. Babiš ovšem vše odmítl, ale fotka s vrahem manželky Jonákem mu nevadila a oba na ní byli před koncertem v roce 2015 Michala Davida velmi veselí.

Hromady mrtvol? Nový styl české politiky?

Foto s hajzlem

A nyní informace, která se nepodařila  ověřit, ale nese ostravskými anály: „Jeden s ostravských podnikatelů měl mít s panem Morcinkem údajně užší vztahy, ale vycouval z nich, když zjistil, jak Morcinek organizuje bílé koně a posílá je údajně do Brazílie, kam nikdy žádný nedorazil,“ uvedl nejmenovaný redakční zdroj. „Říkalo se, že zmizelo 40-50 lidí,“ uzavřel. Bohužel bez záruky.

Kdyby na informacích pana tajemného bylo pravdy jen jedno procento, tak je to nepřípustné, aby takový člověk byl manažerem volební kampaně jakékoliv strany. Ale asi těch procent bude více. Kdo ví? Ale Andrej Babiš řídí přeci vše jako „firmu“. Ale jakou firmu? Když má v okolí takové lidi jako je pan Morcinek. To vše bývalá novinářka Jana Lorencová zapomněla? Nebo její sen po křesle poslankyně byl tak silný, že třetí pokus kandidatury šel pod heslem: „Když do Sněmovny, tak třeba na satanském ocasu?“

A co závěrem k Morcinkovi? Náš zdroj to vidí jasně: „V minulosti si už koupil všechny a všechno… a nyní se rozhodl zajistit si i politicky vliv.“ Koupím si Vás všechny vzkázal ve filmu Dědictví aneb Kurva hoši… Není asi nic lepší!


Reklama: