V Makedonii nelítostně vytáhli do boje proti zrůdě Sorosovi

SKOPJE | Dění ve dvoumilionové Makedonii se v posledních dnech stalo tématem pro mnoho světových médií. V centru pozornosti se však tato malá země ocitla i z pohledu Bruselu a amerického miliardáře George Sorose.

George Soros – Lidská zrůda a podlidská bestie, kterou k sobě nechce ani čert, jinak by už dávno zdechl |foto: theguardian.com
Politická situace v Makedonii je značně napjatá už tři dlouhé měsíce. Parlamentní volby skončily velmi těsným vítězstvím pro VMRO-DPMNE před socialisty. Ani jedna strana však není schopna sestavit vládu bez stran, které zastupují albánskou menšinu. Přestože se socialistům podařilo nakonec získat podporu od tří „albánských“ stran, vládu sestavit nemohou. Prezident Ďorge Ivanov odmítl dát socialistům mandát s odůvodněním, že by vláda byla jen loutkou sousední Albánie.

Makedonie sice neoplývá žádným nerostným bohatstvím, ale přesto se na tomto malém území o svůj vliv přetahuje Evropská unie s Ruskem. Brusel již dal ústy komisaře Hahna, odpovědného za rozšiřování EU, najevo své znepokojení. „Cestu do Evropské unie má Makedonie po minulém summitu otevřenou, ale čas se začíná nachylovat. Je třeba, aby se politici místo taktizování věnovali vedení země. Ekonomika jejich nečinností trpí,“ napsal Hahn.

Evropská unie je nakloněna zdejší socialistické straně a Hahn se včera vypravil přímo do Skopje, aby přesvědčil prezidenta o nutnosti udělit socialistům mandát k sestavení vlády. Prezident Ivanov se však s evropským komisařem odmítl setkat, a tak došlo jen k setkání s vůdcem socialistů Zajevem. Vřelého uvítání se navíc Hahnovi nedostalo ani v ulicích hlavního města Skopje.

Jak referuje Reuters či britský deník Express, desítky tisíc lidí vyšly do ulic, aby proti Hahnově příjezdu protestovaly. Demonstranti vnímají návštěvu evropského komisaře jako snahu Bruselu vměšovat se do vnitřních záležitostí země. Údaje o počtu účastníků se liší, ale Express píše až o padesáti tisících. Proti Hahnově návštěvě a Evropské unii vůbec se však protestovalo nejenom ve Skopje, ale i v dalších částech země.

Tak masivní demonstrace jsou těžkou ranou nejenom pro domácí socialisty a Evropskou unii, ale také pro amerického miliardáře a filantropa maďarského původu George Sorose. Jak píše Fox News, Soros údajně investoval v Makedonii miliony dolarů, aby zde vzniklé subjekty šířily jeho socialistické ideje. „Patří mezi ně Platforma pro politicky aktivní občany, Novináři za lidská práva a Podpůrné centrum LGBT,“ uvádí Fox News.

„Přes šedesát makedonských organizací, které jsou provázány se Sorosovou Open Society Foundations, dostávaly za vládnutí Obamovy administrativy miliony dolarů také od Americké agentury pro mezinárodní rozvoj a ministerstva zahraničí. Několik republikánských kongresmanů si nedávno na tento způsob využití peněz amerických daňových poplatníků stěžovalo,“ konstatovala zpravodajská televize Fox News.převzato ze serveru ParlamentníListy.cz | Zdroj: ePortal.cz | Titulek: VlasteneckéNoviny.cz